AR as nescia

Šiame straipsnyje pakalbėsime apie pirmuosius nėštumo požymius, pačius ankstyviausius. Daugelis ankstyvųjų požymių signalizuoja moteriai apie tikimybę, kad įvyko apvaisinimas. Jeigu jūsų gyvenime susiklostė būtent tokia situacija, perskaičiusi šį straipsnį galėsite įvertinti nėštumo pradžios tikimybę.

Tai ypač aktualu toms moterims, kurios pirmą kartą susidūrė su šiuo įvykiu.

Apvaisinimas, nėštumas – nuostabus ir stebuklingas reiškinys… Pagal kažkokius mums nežinomus dėsnius užgimsta nauja gyvybė, ir pastojimas – visa ko pradžia. Savaime aišku, pirmieji nėštumo, šio Visatos slėpinio, pradžios požymiai negali būti nepastebėti.

Moters prigimtis tarsi kužda jai, kartais tiesiog duoda užuominą, kad organizme vyksta kažkokie svarbūs procesai ir laukia milžiniškos permainos.

Akivaizdūs ir tikrieji nėštumo požymiai, tokie kaip gimdos padidėjimas, mažylio judesiai ir kiti, pasireiškia gerokai vėliau. Tačiau pačios pirmosios nėštumo dienos ir pirmosios savaitės gali prabėgti moteriai praktiškai nepastebimai.

Ir anaiptol ne kiekviena gali iškart suprasti, kad laukiasi. Kai kurios moterys yra ypač jautrios pokyčiams savo organizme. Dažniausiai jos laukia nėštumo, yra gerai apie jį informuotos. Tokios moterys gali pajausti ankstyvuosius požymius beveik iš karto. Ir priešingai – moteris, kuri šiuo laikotarpiu yra įsitraukusi į svarbius reikalus (egzaminai, ataskaitos, darbas), kuri nėštumo neplanuoja, sužino apie jį tik nesulaukusi menstruacijų, o kartais ir gerokai vėliau.

Taigi, aptarsime nėštumo pradžios požymius, kurie gali pasireikšti anksčiau, nei pastebėsite, kad nesulaukiate menstruacijų. Tokie požymiai vadinami abejotinais.

Pirmasis nėštumo požymis – apetito pokyčiai

Vienas pirmųjų nėštumo požymių – skonio pojūčių pasikeitimas. Tai gali pasireikšti nenoru vartoti kai kurių maisto produktų ar netgi pasibjaurėjimu jais. Arba atvirkščiai – kaip didžiulis noras vartoti vienus ar kitus produktus dideliais kiekiais. Kartais šis požymis gali pasireikšti kaip padidėjęs alkio jausmas arba atvirkščiai – kaip dingęs apetitas.

Antrasis nėštumo požymis – rytinis šleikštulys

Antrasis požymis neretai žengia kartu su pirmuoju. Pirmosiomis nėštumo dienomis ir savaitėmis šleikštulys reiškiasi nesmarkiai ir dažniausiai vėmimu nesibaigia. Toks nėštumo požymis kaip ankstyvoji toksikozė kartu su vėmimu gali pasireikšti po ketvirtos nėštumo savaitės. O iki to laiko moteris jaučia lengvą šleikštulį, dažniausiai – rytais. Šleikštulys neretai sulig kiekviena diena stiprėja. Ir dažniausiai baigiasi iki 12-os savaitės, nors gali varginti ir iki pat gimdymo.

Trečiasis nėštumo požymis – nervų sistemos pokyčiai

Šis požymis gali reikštis įvairiai. Moterį gali apimti dirglumas, kartais – agresijos pliūpsniai arba gali padidėti jautrumas, užplūsti liūdna, prislėgta nuotaika. Kartais gali pasireikšti visi šie požymiai vienu metu. Gali išryškėti emocinės būsenos nestabilumas, staigios nuotaikos permainos. Visa tai sukelia hormoniniai pokyčiai besilaukiančios moters organizme!

Ketvirtasis požymis – bendras silpnumas

Pasireiškia kaip bendras jėgų netekimas, silpnumas, bendras mieguistumas. Paprastos užduotys atrodo labai sunkios ir neįvykdomos, nuolat norisi miego, moteris neretai ir išoriškai atrodo pavargusi, šiek tiek išblyškusi.

Penktasis požymis – krūtų skausmai

Krūtinė labai anksti reaguoja į hormoninius pokyčius, kurie lydi pirmąsias nėštumo dienas ir savaites. Krūtys, ypač speneliai, tampa skausmingi, prisilietimas sukelia nemalonų jausmą ir skausmą. Atsiranda spenelių pigmentacija. Krūtys šiek tiek paburksta. Pokyčių priežastimi gali tapti žymus hormono prolaktino išsiskyrimas.

Šeštasis požymis – uoslės pokyčiai

Mėgstami kvepalai pradeda kelti pasibjaurėjimą ir šleikštulį. Erzina ir tampa nemalonūs kai kurių maisto produktų kvapai. Maisto gaminimas virsta sudėtingu procesu būtent dėl šios priežasties.

Septintasis požymis – implantacinis kraujavimas

Pasitaiko ne visada ir gali išmušti moterį iš vėžių. Tuo momentu, kai apvaisinta kiaušialąstė įsiskverbia į gimdos sienelę (7-tą ar 8-tą dieną po apvaisinimo), gali pasirodyti nežymių kraujo išskyrų. Jos gali būti tamsios spalvos, pats kraujavimas dažniausiai labai silpnas. Neretai moteris palaiko šias išskyras eilinėmis mėnesinėmis, kurios prasidėjo anksčiau ir baigėsi ne taip, kaip įprasta. Ir kitą mėnesį laukia kitų menstruacijų, palaikiusios ankstyvuosius nėštumo pradžios požymius, pavyzdžiui, virškinimo sutrikimais. O nėštumas tuo metu tęsiasi lyg niekur nieko…

Pasireiškus pirmiau pateiktiems požymiams, mes negalime užtikrintai teigti, kad nėštumas prasidėjo. Būtent dėl to tokie požymiai vadinami abejotinais. Tačiau jie padeda moteriai paneigti arba patvirtinti nėštumo pradžią ankstyvose stadijose. Tai galima padaryti panaudojant „dviejų juostelių“ testą arba galima atlikti kraujo tyrimą ir nustatyti žmogaus chorioninio gonadotropino kiekį, hormono, kuris labai anksti leidžia patvirtinti nėštumą.